SOCIETIES uvodna konferencija

Caritas Crne Gore i Udruženje paraplegičara Bar Vas pozivaju da 30. septembra 2020. godine, putem ZOOM platforme učestvujete na uvodnoj konferenciji projekta SOCIETIES – Podrška organizacijama civilnog društva jačanjem njihovih vještina, inkluziji osoba sa invaliditetom i EU standardima u zemljama u jugoistočnoj Evropi, 2. faza, koji finansira Evropska unija.Konferencija je dio četvorogodišnjeg projekta koji se sprovodi od 1. 4. 2020. godine u partnerstvu sa 11 organizacija iz jugoistočne Evrope. Projekat ima za cilj da unapijredi kapacitete organizacija civilnog društva u jugoistočnoj Evropi u upravljanju procesima socijalne inkluzije i u promociji politika socijalne uključenosti, kroz unaprijeđeni dijalog sa institucijama tokom procesa donošenja odluka.Cilj konferencije je da predstavi rezultate istraživanja sprovednog u zemljama zapadnog Balkana o uticaju pandemije COVID 19 na organizacije civilnog društva i socijalna preduzeća koja se bave osobama sa invaliditetom, kao i mogućnosti finansiranja inovativnih inicijativa koje projekat SOCIETIES nudi u okviru aktivnosti podgrantiranja.Zvaničan jezik je engleski. Planirano trajanje konferencije: 10.00 h – 13.00 h.Konferencija će, zbog aktuelne epidemiološke situacije biti održana onlajn, tako da vas pozivamo da se pridružite i diskusiji date svoj doprinos.Molimo vas da nam do utorka 29. septembra potvrdite učešće prijavom na maill: carbar@t-com.me , nakon čega ćete dobiti link preko kojeg se možete povezati na konferenciju.